• Alle busser kører til Ikast hallerne. Så det er der man evt. skal skifte bus.
  • Deltagere der bor på Nordre skole går til sportscenter Ikast, hvor bussen kører fra.
  • Bus 3 og 4 kører forbi badeland i Ikast indtil kl 18.00. hvor man står af og på oppe ved kongevej. (Den 27 kører Rute 2 forbi til kl. 21.30)
  • Man går fra Sportscenter Herning/Holing til badeland i Herning. Badeland lukker kl. 17.30 i Herning.
  • Den 30 Dec. holder busser med, at kører til skoler efter kl. 11.00 men busser kører til haller indtil de er tømt.
  • Den 28 der kører bus 1 omkring Ikast hallerne når der er Landskampe
  • OBS. Busser holder pause midt på dagen.

29-12-2019

Rute 1             
Ikast hallerne07.2007.3007.5508.3009.0509.4010.15PAUSE14.2014.55
Bording skole07.3507.4508.1008.4509.2009.5510.30PAUSE14.3515.10
Bording hal07.4007.5008.1508.5009.2510.0010.35PAUSE14.4015.15
Engesvang skole06.5007.0007.2007.5508.0508.3009.0509.4010.1510.50PAUSE14.5515.30
Bording hal07.3508.1008.2008.4509.2009.5510.3011.05PAUSE15.1015.45
Bording skole07.0507.1507.4008.1508.2508.5009.2510.0010.3511.10PAUSE15.1515.50
Ikast hallerne07.2007.3007.5508.3008.4009.0509.4010.1510.5011.25PAUSE15.3016.05

Der kører direkte bus fra Bording skole til Holing om morgenen. Busser fyldes inden afgang. Kl. 07.10 – 08.10 – 09.10
Rute 1         
Ikast hallerne15.3016.0516.4017.1517.5018.2519.0019.3020.00
Bording skole15.4516.2016.5517.3018.0518.4019.1519.4520.15
Bording hal15.5016.2517.00
Engesvang16.0516.4017.1517.5018.2519.0019.2520.0020.30
Bording hal16.2016.5517.3018.0518.40
Bording skole16.2517.0017.3518.1018.45
Ikast hallerne16.4017.1517.5018.2519.00

Rute 2                
Ikast hallerne07.2007.3507.5008.0508.2008.3508.5009.0509.2009.5010.2010.5011.20Pause13.5014.20
Gullestrup07.4007.5508.1008.2508.4008.5509.1009.2509.4010.1010.4011.1011.40Pause14.1014.40
Holing07.5008.0508.2008.3508.5009.0509.2009.3509.5010.2010.5011.2011.50Pause14.2014.50
Gullestrup08.0008.1508.3008.4509.0009.1509.3009.4510.0010.3011.0011.3012.00Pause14.3015.00
Ikast hallerne08.2008.3508.5009.0509.2009.3509.5010.0510.2010.5011.2011.5012.20Pause14.5015.20

Rute 2             
Ikast hallerne14.5015.2015.5016.2016.5017.0517.2017.3517.5018.0518.2018.3518.50
Gullestrup15.1015.4016.1016.4017.1017.2517.4017.5518.1018.2518.4018.5519.10
Holing15.2015.5016.2016.5017.2017.3517.5018.0518.2018.3518.5019.0519.20
Gullestrup15.3016.0016.3017.0017.3017.4518.0018.1518.3018.4519.0019.1519.30
Ikast hallerne15.5016.2016.5017.2017.5018.0518.2018.3518.5019.0519.2019.3519.50

Der kører ekstra busser fra Ikast hallerne til Holing Kl. 07.20 – 07.50 – 08.20 – 08.50 og fra Holing til Ikast hallerne 16.30 – 17.30 – 18.30 . Busser fyldes inden afgang.
Rute 3                 
Ikast hallerne06.4507.1007.3007.4008.1008.3008.4009.1009.4010.1010.40PAUSE14.4015.1015.4016.10
Brande Hallerne07.0007.1507.4008.0008.1008.4009.0009.1009.4010.1010.4011.10PAUSE15.1015.4016.1016.40
Ikast hallerne07.3007.4008.1008.3008.4009.1009.3009.4010.1010.4011.1011.40PAUSE15.4016.1016.4017.10

Der kører direkte bus fra Brande hallerne til Holing om morgenen. Busser fyldes inden afgang. Kl. 07.10 – 08.10 – 09.10
Rute 3          
Ikast hallerne16.4017.1017.2017.4018.1018.2018.4019.1019.2019.40
Brande Hallerne17.1017.4017.5018.1018.4018.5019.1019.4019.5020.10
Ikast hallerne17.4018.1018.2018.4019.1019.2019.4020.1020.20

Rute 4              
Ikast hallerne07.1007.3007.4008.0008.1008.3008.4009.0009.3010.0010.30PAUSE14.30
Østre skole07.1007.2007.4007.5008.1008.2008.4008.5009.1009.4010.1010.40PAUSE14.40
Hyldgård07.2007.3007.5008.0008.2008.3008.5009.0009.2009.5010.2010.50PAUSE14.50
Ikast hallerne07.3007.4008.0008.1008.3008.4009.0009.1009.3010.0010.3011.00PAUSE15.00

Rute 4              
Ikast hallerne15.3016.0016.1016.3016.4017.0017.1017.3017.4018.0018.3019.0019.30
Østre skole15.1015.4016.1016.2016.4016.5017.1017.2017.4017.5018.1018.4019.1019.40
Hyldgård15.2015.5016.2016.3016.5017.0017.2017.3017.5018.0018.2018.5019.2019.50
Ikast hallerne15.3016.0016.3016.4017.0017.1017.3017.4018.0018.1018.3019.0019.30

Rute 5                  
Ikast hallerne07.1507.4508.1508.4509.1509.45PAUSE14.4515.1515.4516.1516.4517.1517.4518.1518.4519.15
Hyldgård06.5507.2507.5508.2508.5509.2509.55PAUSE14.5515.2515.5516.2516.5517.2517.5518.2518.5519.25
Østre skole07.0507.3508.0508.3509.0509.3510.05PAUSE15.0515.3516.0516.3517.0517.3518.0518.3519.0519.35
Ikast hallerne07.1507.4508.1508.4509.1509.4510.15PAUSE15.1515.4516.1516.4517.1517.4518.1518.4519.15